Irmari OU Insenerisusteemid Eesti –усский Facebook


Avaleht Kontakt Uudised Galerii Dokumentatsioon
Menüü
 
 
Krediidireiting
 
IRMARI OÜ krediidireiting
 
Teenused
 
Hooldus ja remont ventilatsiooni süsteemide, küttesüsteemide, elektriseadmed
veel...
 
Otsing: 
Sisekaitseakadeemia Narva kompromissmaja valmib 2020. aasta septembris
Sellisena peaks hakkama 2020. aasta sügisel välja nägema Sisekaitseakadeemia Narva õppekeskuse hoone
Neljapäeval sõlmivad Sisekaitseakadeemia ja Tartu Ülikool firmaga Nordecon Narva õppekeskuse ehituslepingu

Sellisena peaks hakkama 2020. aasta sügisel välja nägema Sisekaitseakadeemia Narva õppekeskuse hoone

Sõlmitava lepingu kohaselt läheb 2020. aasta septembris Narvas valmiva hoone ehitamine koos käibemaksuga maksma ligemale 18,5 miljonit eurot. Sellest 4,4 maksab Tartu Ülikool ja ülejäänud raha tuleb riigieelarvest. Hoone rajatakse Kerese tänavale, kus enne uue õppehoone valmimist asus Tartu Ülikooli Narva kolledž.

Tegu on niinimetatud kompromissmajaga. Praegune Keskerakonna, sotside ja Isamaa võimuliit lubas 2016. aasta lõpus sõlmitud koalitsioonilepingus kolida sisekaitseakadeemia peamaja Tallinnast Ida-Virumaale, kuid ei suutnud seda lubadust täita ja selle aasta alguses valminud Sisekaitseakadeemia uus hoone rajati ikkagi Tallinnasse. Kompromisslahendusena otstati ehitada üks hoone ka Narva, mida on nimetatud ka Sisekaitseakadeemia Narva kolledžiks.

Õppe-, treening- ja majutushoonet Narvas hakkavad lisaks akadeemia kadettidele kasutama Politsei- ja Piirivalveameti teenistujad ning ühiselamuna ka Tartu Ülikooli Narva kolledži tudengid. Hoonesse rajatav spordikeskus ja ujula avatakse ka linnaelanikele.

Õppekompleksi arhitektuurse lahenduse autor on Kolm Pluss Üks arhitektuuribüroo. Hoone brutopind on ligemale 12 000 ruutmeetrit.

Avalikud ja poolavalikud ruumid on koondatud hoone esimesele korrusele ning majutusruumid ülemistele korrustele. Aatriumi alumine tasand on kujundatud hoonet läbiva ühise alana, mis on liigendatud tegevus- ja puhkealadega.

Hoone välismahus domineerivad eri funktsioone sisaldavad avatud ja suletud astmestikud Ц näiteks avalik ujula on nähtav välisvaatlejale, lasketiir aga peitub maastiku sisse. Õppekompleksi hooneid ühendab telg lipuväljaku, istumisalade, jalgratta varjualuste ja haljastusega.

Avaldatud: 27.02.19 | Vaatamisi: 1278

Soovitan
Soovitame
Sertifikaadid
 
Certificate AA Bisnode Estonia AS
Certificate AA Bisnode Estonia AS
Certificate successful estonian company 2016
Certificate successful estonian company 2016
 
RSS / Sitemap
 
 
 
Avaleht Kontakt Teenused Uudised Galerii Dokumentatsioon Sisukaart
© 2020 Irmari OÜ .